Funko Pop Customs: Zlecenia

Jak to działa?

Moje zasady są proste.

 1. Piszesz do mnie z propozycją, proponuję Ci jakie Popy mogę użyć do Twojego projektu i ile mniej więcej będzie to kosztować. Dyskutujemy o wszystkim, co chcesz na Popie i decydujemy o figurkach, które będą potrzebne.
 2. Płacisz zaliczkę wartości zamówionych Popów, żebym mogła je zamówić.
 3. Kiedy otrzymam wpłatę, tworzę Ci projekt customa. Proszę o zdjęcia albo Twoje pomysły. Dyskutujemy. Potwierdzasz i zaczynam pracę.
 4. Tworzę Popa. Od czasu do czasu wysyłam zdjęcia jak przebiega praca.
 5. Kiedy skończę pracę nad customem, wysyłam Ci zdjęcia skończonej pracy i proszę o drugą wpłatę (razem z kosztem wysyłki).
 6. Wysyłam Popa w bezpiecznym opakowaniu.

Co oferuję?

Staram się tworzyć customy podobne do oryginałów – bez rzeczywistych oczu czy zbyt błyszczących.

Podstawowy projekt zawiera malowanie i drobne rzeźbienie. Używam wysokiej jakości narzędzi i farb, a na koniec zabezpieczam Popa lakierem.

Robię też pudełka.

Wiem, że pomysły często odbiegają od tego modelu, a ja lubię wyzwania, więc pytaj śmiało!

Harry Styles with sunflower Funko Pop Custom figurine on white surface

Czas

Potrzebuję około miesiąca na zrobienie customa, nie wliczając w to wysyłki Popów i elementów. Może to się wydłużyć w zależności od mojego czasu i innych projektów, których się podjęłam. To, na kiedy jestem w stanie wykonać Twój projekt dowiesz się przed płaceniem. Zastrzegam, że może to się zmienić z przyczyn takich jak:

 • wydłużona praca nad projektem
 • nieplanowane wydarzenia
 • wysyłka elementów lub Popów (np. zagubiona przesyłka)

Jeśli masz jakąś konkretną datę, której musisz się trzymać (typu urodziny), będę się starać to skrócić, ale musisz mieć na względzie to, że może to się odbić na jakości.

Płatność

Proponuję PayPala albo Revoluta, żeby było prościej. W przypadku Polski może być także przelew. Jakiekolwiek koszty transakcyjne są po stronie klienta. Jeśli chcesz zapłacić raz z góry, żeby mieć ich mniej, nie mam problemu. Jednak jeśli projekt jest większy i bardziej zaawansowany to może spowodować, że nie będę w stanie dokładnie wszystkiego podliczyć (patrz niżej).

Ceny

Customy to moje hobby i robię to jako osoba prywatna. Myślę, że moje ceny są naprawdę przystępne, choć rozumiem, że dla niektórych mogą wydawać się drogie. Ale po odliczeniu kosztów, to naprawdę nie jest dużo. Dlatego nie zamierzam negocjować poniżej tych cen. Będę wdzięczna jeśli to uszanujesz.

Pierwsza wpłata (niezwrotna!) to 100 zł na Popy, które muszę zamówić (lub więcej jeśli Popy wraz z przesyłką kosztują więcej). W zależności od projektu ta cena może się różnić. Jeśli chcesz np. ciało z figurki Special Edition, musisz wziąć pod uwagę, że są one nieco droższe. Zwykle nie idzie to w drugą stronę, ale może. Jeśli posiadasz Popy, z których chcesz figurkę to też jest opcja wysłania ich do mnie.

Druga wpłata to minimalnie 150 zł w zależności od tego co zostało zrobione. Najniższa cena to wyłącznie przemalowanie Popa.

 • pudełko (4″) 50 zł
 • większe rzeźbienie 50-100 zł
 • dodatkowe elementy – cena elementów
 • dodatkowe narzędzia – jeśli są w miarę tanie chętnie pokryję ich cenę, natomiast w przypadku droższych, liczę 25% ceny narzędzia. Jest to rzadka sytuacja, kiedy potrzebuję konkretnego narzędzia i wątpię, żebym potrzebowała go ponownie.

Wysyłka

Decyzja o sposobie wysyłki należy do klienta. Może to być Paczkomat, poczta lub kurier DPD lub DHL. Koszt w zależności gdzie. Polska to około 15 zł, Europa 80-100 zł.

Zawsze pakuję bezpiecznie. Jeśli coś się stanie podczas podróży, najpierw złóż skargę na firmę przewozową. Potem daj mi znać. Jeśli będzie to szkoda pudełka, bez kosztów wyślę Ci listem nowe do złożenia. Jeśli Pop… To wtedy będziemy się martwić. Na razie nie chcę myśleć, że mój custom zostałby zniszczony.

Zasady

Custom – tworzona figurka

Design – graficzny projekt zamówionego Popa

Projekt – cały proces tworzenia konkretnego Popa

 1. Nie tworzę customów, które przypominają te, które są obecnie na rynku i mogłyby potem zostać określone jako orginalne.
 2. Nie używam fejków. Jeśli chcesz element z drogiego Popa, musisz zapłacić cenę rynkową. Jeśli zasugerujesz użycie fake’a, zrezygnuję z projektu.
 3. Mam prawo zrezygnować z projektu, który nie jest zgodny z moją moralnością i etyką.
 4. Jeśli custom, którego zamówiłeś jest postacią znaną, mam prawo użyć tego samego designu (lub części) do przyszłych projektów lub grafik.
 5. Design będzie użyty w celach marketingowych.
 6. Zdjęcia customa będą użyte w celach marketingowych.
 7. Jeśli custom bazuje na osobie prywatnej, nie udostępnię ich zdjęć oraz imienia i nazwiska o ile nie dostanę na to pozwolenia. Użyję innego imienia do przedstawienia customa. Nazwa na pudełku zostanie zakryta.
 8. Nie biorę odpowiedzialności za użycie wyglądu osoby prywatnej. Klient jest odpowiedzialny za udzielanie tych informacji.
 9. Design może zostać poprawiony podczas trwania projektu, ale jeśli dana zmiana zmusza mnie do zrobienia czegoś ponownie, zostanie to doliczone do ceny (np. kiedy chcesz zmienić kolor włosów, kiedy włosy zostały już pomalowane)
 10. Jeśli zostanie zamówiony droższy Pop (powyżej 100zł za sztukę) i zostanie zgubiony podczas wysyłki, obliguję się do znalezienia zamiennika i odzyskania pieniędzy od firmy przewozowej lub sprzedawcy. Jeśli pieniądze nie zostaną zwrócone, ta kwestia będzie rozstrzygana indywidualnie.
 11. Czas na drugą wpłatę to 14 dni od pokazania ostatecznego customa i informacji o cenie. W przypadku, gdy klient nie zapłaci, mam prawo sprzedać customa innej osobie lub użyć go do własnych celów. W takim przypadku nie zgadzam się na stworzenie ponownie tego samego customa. Klient nie ma prawa do zwrotu.
 12. Klient otrzymuje produkt i może udostępniać jakiekolwiek pliki otrzymał, ale nie ma prawa do przywłaszczania sobie praw autorskich.
 13. Nie udostępnię osobistych danych klienta bez jego zgody.*

W związku z tym, że nie jestem osobą rozeznaną w prawie, jakiekolwiek złe zinterpretowanie lub brak informacji będzie wyjaśnione przeze mnie.

* RODO itp. dostępne na żądanie

Leave a Reply

Previous article

History of the Swear Words

Next article

So I Watched the Oscars