Funko Pop Customs: Zlecenia

Tworzenie figurek stało się moim hobby przez przypadek i bardzo szczegółowe wymagania przyjaciółki. Postanowiłam to przełożyć na uszczęśliwianie ludzi, którzy pragną konkretnej figurki, a Funko wciąż nie spełniło ich marzeń.

Zlecenie figurki u mnie wygląda tak:

 1. Piszesz do mnie z propozycją, proponuję Ci jakie Popy mogę użyć do Twojego projektu i ile mniej więcej będzie to kosztować. Dyskutujemy o wszystkim, co chcesz na Popie i decydujemy o figurkach, które będą potrzebne.
 2. Płacisz pierwszą wpłatę – cena minimalna za figurkę.
 3. Kiedy otrzymam wpłatę, tworzę projekt. Proszę o zdjęcia albo Twoje pomysły. Dyskutujemy. Potwierdzasz projekt i zaczynam pracę nad figurką.
 4. Tworzę Popa. Od czasu do czasu wysyłam zdjęcia jak przebiega praca.
 5. Kiedy skończę pracę nad customem, wysyłam Ci zdjęcia skończonej pracy i proszę o drugą wpłatę (razem z kosztem wysyłki).
 6. Wysyłam Popa w bezpiecznym opakowaniu.

Co oferuję?

Podstawowy projekt zawiera malowanie i drobne rzeźbienie. Używam wysokiej jakości narzędzi i farb, a na koniec zabezpieczam Popa lakierem.

Robię też pudełka.

Wiem, że pomysły często odbiegają od podstawowego modelu, ale lubię wyzwania, więc pytaj śmiało!

Harry Styles with sunflower Funko Pop Custom figurine on white surface

Czas

Potrzebuję około miesiąca na zrobienie customa, nie wliczając w to wysyłek (Popów, elementów, narzędzi etc). Może to się wydłużyć w zależności od mojego czasu i innych projektów, których się podjęłam. Jedyna data jaką jestem w stanie podać to przewidywany termin rozpoczęcia prac. Ponieważ jest to bardzo czasochłonne może się to wydłużyć nawet o kilka miesięcy.

Może to się zmienić z przyczyn takich jak:

 • wydłużona praca nad projektem – jest bardziej wymagający niż myślałam
 • nieplanowane wydarzenia, choroby etc.
 • wysyłka elementów lub Popów (np. zagubiona przesyłka)

Jeśli masz jakąś konkretną datę, której musisz się trzymać (typu urodziny), będę się starać to osiągnąć, ale musisz mieć na względzie to, że może to się odbić na jakości.

Płatność

Proponuję PayPal, Revolut lub przelew.Jakiekolwiek koszty transakcyjne są po stronie klienta. Płatność jest podzielona na dwie części: pierwsza za minimalny koszt całości, a druga za ewentualne koszty (dowiesz się o nich zanim zostaną poczynione) oraz wysyłka.

Nie jestem w stanie idealnie wszystkiego podliczać, ponieważ każdy projekt różni się od poprzedniego, dlatego miej na uwadze, że może się to zmienić.

Ceny

Rozumiem, że dla niektórych mogą wydawać się drogie. Ale po odliczeniu kosztów, to naprawdę nie jest dużo. Dlatego nie zamierzam negocjować poniżej tych cen. Będę wdzięczna jeśli to uszanujesz.

Zaliczka niezzwrotna o wartości zwykle około 150 zł idzie na Popy, które muszę zamówić (w związku z podniesieniem cen Funko musiałam podbić cenę do tej wyższej). W zależności od projektu ta cena może się różnić. Jeśli chcesz np. ciało z figurki Special Edition, musisz wziąć pod uwagę, że są one nieco droższe. Zwykle nie idzie to w drugą stronę, ale może. Jeśli posiadasz Popy, z których chcesz figurkę to też jest opcja wysłania ich do mnie.

Do ceny figurek dodaj minimum 200 zł. To koszt malowania i drobnego modelowania. Ponieważ każdy projekt jest inny, nie jestem w stanie określić tego “na oko”.

Pozostałe koszty to np.

 • pudełko 4″ (inne pudełka do dyskusji)
 • większe rzeźbienie
 • dodatkowe elementy
 • dodatkowe narzędzia – jeśli są w miarę tanie i mogą się przydać, chętnie pokryję ich cenę, natomiast w przypadku droższych, liczę 25% ceny narzędzia. Jest to bardzo rzadka sytuacja, kiedy potrzebuję konkretnego narzędzia i wątpię, żebym potrzebowała go ponownie.

Wysyłka

Decyzja o sposobie wysyłki należy do klienta. Może to być Paczkomat, poczta lub kurier. Koszt pokrywa klient.

Zawsze pakuję bezpiecznie – kartony, folia bąbelkowa itp. Jeśli coś się stanie podczas podróży, złóż skargę na firmę przewozową. Potem daj mi znać. Na razie nie chcę myśleć, że mój custom zostałby zniszczony.

Regulamin

Kontakt

Mailowo: heromngmnt@gmail.com lub pod social mediami (linki dostępne na boku – desktop, lub na dole – mobile).